Özel Sağlık Sigortası

Magdeburger Sigorta Hastane

Magdeburger Özel Sağlık Sigortası Yatarak Tedavi, geniş seçenek ve avantajlarıyla sağlığınızı güvence altına alıyor.

  Magdeburger Özel Sağlık Sigortası, kaliteli sağlık hizmetlerinden faydalanma imkanını her bütçeye uygun çözümlerle sunuyor.
 • * Yatarak Tedavi
 • * Yurtdışı Yatarak Tedavi
 • * Magdeburger Plus Paket
 • * Diş Paketi
 • * Ambulans Hizmeti
Dilerseniz sağlık sigortanıza Ek teminatlar da ekleyebilir, kapsamını ihtiyacınız ölçüsünde genişletebilirsiniz.
 • * Tanı Giderleri- YENİ
 • * Tehlikeli Hastalıklar
 • * Check-up Paketi

TANI GİDERLERİ PAKETİ NE AVANTAJLAR SAĞLIYOR?

Özel Sağlık Sigortası Yatarak tedavi teminatını tercih eden sigortalılarımız için yeni bir paket hazırladık. Yatarak tedavi poliçemize ek olarak tanı giderlerinin dahil olduğu paketimiz ile birlikte, bir hastalık nedeniyle doktorun hastalığı teşhis edebilmesi için gerekli gördüğü her türlü tanı birimleri giderleri, poliçede belirtilen limitler ve oranlar dahilinde ödenecek

Özel Sağlık Sigortası Yatarak tedavide tanı giderleri neleri kapsıyor?

Sigortalılarımızın hastalığının belirlenmesine yönelik tüm tetkikler (kolonoskopi, sistoskopi, gastroskopi, biyopsi, anjiografi, USG eşliğinde biyopsi, MR eşliğinde anjiografi vb.) teminat kapsamında karşılanır. Gerçekleştirilen radyolojik tetkiklere (USG vb.) ait giderler, ancak söz konusu tetkik uzman doktor tarafından yapılırsa ödenir. Hepatit markerlerine ait giderler ise sadece karaciğer enzim değerlerinin normalin üzerinde olması durumunda ödenir. Magdeburger Özel Sağlık Sigortalarımız hakkında daha fazla bilgi almak istiyorsanız size en yakın acentelerimize başvurabilirsiniz.

 • Özel Sağlık Sigortasında sigortalanma yaş sınırı nedir?
 • Özel Sağlık poliçelerinde sigortalanma yaşı 0-64 yaş arasıdır. 18 yaşından küçük kişiler tek başına sigortalanmamaktadır. Yenidoğan bebekler 15 gününü doldurduktan sonra teminat kapsamına alınmaktadır.
 • Özel Sağlık Sigortası Poliçesi Yurt Dışında Geçerli midir?
 • Poliçenizde yer alan mevcut limitleriniz doğrultusunda yurt dışında da Sağlık Sigortanız geçerli olacaktır.
 • Magdeburger Özel Sağlık Sigortasını Nereden Alabiliriz?
 • Magdeburger Sigorta Acentelerinden Özel Sağlık Sigortanızı yaptırabilirsiniz.
 • Magdeburger Sağlık Sigortası’nın geçerlilik süresi nedir?
 • Özel Sağlık Sigortasının geçerlilik süresi 1 yıldır.
 • Magdeburger Ömür Boyu Yenileme Güvencesi nedir; nasıl hak kazanılır?
 • Kesintisiz 3 yıl boyunca sigortanızın devam etmesi halinde, 3 yıl sonunda sağlık durumunuz esas alınarak risk değerlendirmesi yapılarak Ömür Boyu Yenileme Garantisi hakkına sahip olabilirsiniz. Ömür Boyu Yenileme Garantisine hak kazandığınız tarihten sonra ortaya çıkan hastalıklar için ek prim uygulanmadan ve teminat kapsamınız daralmadan yaşamınız boyunca Magdeburger güvencesinden faydalanmaya devam edebilirsiniz.

Check-up Hizmetinden Hangi Şartlarda Yararlanabilirsiniz?

Magdeburger Check Up

Check-Up Hizmetinden, Anlaşmalı Check-Up Merkezlerinden randevu alarak yararlanabilirsiniz. Randevu için 0212 401 30 78 hattının aranması, bilgi alınması ve görevlilerin yönlendirmelerine uyulması şarttır. Anlaşmalı Check-Up Merkezleri dışında diğer kurumlarda yapılan harcamalar her durumda poliçe kapsamı dışıdır. Check-up içeriği; Doktor Değerlendirme, Akciğer Grafisi Tek Yönlü, EKG, Tam Kan Sayımı (18 Parametre), Tam İdrar Testi, Sedimantasyon, Açlık Kan Şekeri, Total Kolesterol.

Diş Hizmetinden Hangi Şartlarda Yararlanabilirsiniz?

Magdeburger Diş

Diş Paketi Hizmetinden Anlaşmalı Diş Merkezlerimizden randevu alarak yararlanabilirsiniz. Randevu için 0212 337 72 48 numaralı hattın aranması, bilgi alınması ve görevlilerin yönlendirmelerine uyulması şarttır. Anlaşmalı Diş Merkezlerinin dışında diğer kurumlarda yapılan harcamalar her durumda poliçe kapsamı dışıdır. Diş Paketi İçeriği: Uzman Diş Hekimi Muayenesi, Dolgu Sökümü (tek diş için), Dolgu (tek diş), Diş taşı temizliği, Düşmüş Kuron ve köprü simantasyonu, Okluzyon aşındırmaları, Teşhis ve Tedavi Planlamaları.

Magdeburger Plus Paket Avantajları Nelerdir?

Magdeburger Diş


Telefonla 7/24 Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik: Değerlendirme problem odaklı müdahale temeline dayanmakta olup herhangi bir konu sınırlaması olmaksızın yapılan 24 saat telefon danışmanlığı ile gerçekleşmektedir.

Telefonla Sağlıklı Beslenme Danışmanlığı: Sigortalılarımız diyetisyenlere ulaşarak sağlıklı beslenme hakkında destek alabilirler.


Yüz Yüze Psikolojik Danışmanlık (İndirimli seans ücreti): Yüz yüze Danışmanlık hizmeti Uzman Klinik Psikologların yönlendirmesi ve kontrolünde gerçekleşir, bunun haricinde kullanıcılar tarafından yapılacak harcama ve tedaviler program kapsamı dışındadır. (Tüm Türkiye’de anlaşmalı merkezlerde indirimli ücret garantisi sunmaktadır. Sigortalılar indirimli ücret üzerinden ödemelerini yaparak bu hizmetten yararlanabilirler.)
Magdeburger Plus hizmetlerinden yararlanabilmek için 0212 401 30 78 numaralı hattın aranması, bilgi alınması ve görevlilerin yönlendirmesine uyulması şarttır. Bu teminat Magdeburger Sigorta A.Ş.’nin anlaşma yaptığı kurumlarda geçerli olacaktır. Diğer kurumlarda yapılan harcamalar her durumda poliçe kapsam dışıdır.

Tehlikeli Hastalıklar Ek Teminat İçeriğinde Neler Var?

Tehlikeli hastalıklarda ortaya çıkan yüksek sağlık giderleri karşısında, teşhisi konulan, semptomların ve/veya tedavinin teşhisi anında toplu para güvencesi sunarak sizin ve ailenize maddi destek sağlıyor.

Tehlikeli hastalık kapsamı: Miyokard Enfarktüsü (kalp krizi), Hastalık Sonucu İnme, Koroner Damar Sonucu Yapılan Açık Kalp Ameliyatı, Kanser, Böbrek Yetmezliği, Önemli Organ Nakli Ameliyatı, Körlük, Multipl Skleroz, Kol veya Bacak Kaybı.

Magdeburger Özel Sağlık Sigortası Hangi Özel Hastanelerde Geçiyor?

Magdeburger Özel Sağlık Sigortası Anlaşmalı Kurumlar Network ağımıza Sağlık kurumları linkinden ulaşarak inceleyebilirsiniz.

Magdeburger Özel Sağlık Sigortasında Bekleme Süresi Mevcut Mudur?

Yatarak tetkik/tedavi giderleri ani veya kaza sonucu olarak ortaya çıkmasına bakılmaksızın, sigorta başlangıç tarihinden itibaren paket seçimine göre süre gelecek 12 ay süre ile kapsam dışındadır.

 • 1. Her türlü kitle (tümör, lipom, verrü, nevüs, polip, nodül vb.), kist (deri-deri altı, böbrek, vajinal vb.) ile ilgili sağlık harcamaları
 • 2. Anorektal hastalıklar (hemoroid, fissür, fistül, sfinkterotomi, pilonidal sinüs, perianal abse vb.),
 • 3. Her türlü fıtık (göbek, kasık, mide, omurga), omurga ve intervertebral disk hastalıkları, eklem rahatsızlıkları (menisküs, bağ lezyonları, omuz, dirsek, ayak bileği, diz, kalça eklemi ve bağ rahatsızlıkları vb.), tünel sendromları, higroma, trigger finger ile ilgili sağlık harcamaları,
 • 4. Rahim, rahim ağzı, over ve tuba (yumurtalık ve tüpler) hastalıklar, bartolin kisti ve absesi, endometriosis, adhezyolizis, inkontinans, sistorektosel ve kadın üreme organlarının deformasyonu sonucu gerçekleşecek her türlü sağlık harcamaları,
 • 5. Böbrek, mesane, idrar yolu hastalıkları ve taşları, ESWL, diyaliz ile ilgili sağlık harcamaları, meme ve prostat hastalıkları (TUR dahil),
 • 6. Sinüzit ve sinüs cerrahisi, bademcik, genizeti, işitme cerrahisi (timpanoplasti, kulağa tüp takılması, stapedektomi) ve, göz hastalıkları (katarak, glokom, retina hastalıkları vb.),
 • 7. Tiroid ve paratiroid bezi hastalıkları,
 • 8. Karaciğer hastalıkları (Hepatit B ve C, siroz vb.), karaciğer biyopsisi, kist hidatik, pankreas ve kaza sonucu hariç dalak hastalıkları, safra kesesi, safra taşları ve safra kanalları rahatsızlıkları, mide ve yemek borusu, ince ve kalın bağırsak hastalıkları, GIS kanamaları, divertiküllere bağlı rahatsızlıklar,
 • 9. Kalp ve damar sistemi hastalıkları (koroner by-pass, anjio, anjioplasti, anevrizma, kalp kapağı ve kalp pili, varis) beyin hastalıkları (kanamaları dâhil) ve felç ile ilgili sağlık giderleri,
 • 10. Her türlü kronik hastalık (hipertansiyon, diabet, KOAH, astım vb.), tüm romatolojik ve otoimmün hastalıklar (multipl skleroz, SLE, romatoid artrit vb.), inflamatuar barsak hastalıkları (ülseratif kolit, crohn vb.), epilepsi, sarkoidoz tanı ve tedavilerine yönelik girişimler, her türlü kanser tedavisi (kemoterapi, radyoterapi ve diğer giderler)
 • 11. Sigortacı, Sigortalı/Sigorta ettirenin beyanını/belgeleri değerlendirerek poliçe ekine yazmak kaydı ile yukarıda belirtilen bu hastalıklara ait bekleme sürelerini uzatabileceği gibi, bunlar dışındaki hastalıklara da bekleme süresi koyabilir
 • 12. Akut hastalıklar dışında fizik tedavi ve rehabilitasyon masrafları, 12 ay boyunca sigorta kapsamı dışındadır.
 • 13. Endoskopik işlemler ve girişimsel tanı yöntemleri ile ilgili tüm giderler
 • 14. Merkezi Sinir Sistemi hastalıklar ve akut ya da kronik polinöropatiler ile ilgili teşhis ya da tedavi giderleri.
***Covid-19 tanısına ait giderler için bekleme süresi 15 gündür.