0850 808 26 24

Sigortalı, herhangi bir kaza sonucunda , aracın çekilmesi veya kurtarılması gerektiği durumlarda 444 26 24 Magdeburger Sigorta 7/24 Acil Yardım Hattını araması ön koşuluyla şart ve limitleri aşağıda belirtilen hizmetlerden faydalanabilir.Aşağıda belirtilen hizmet ve şartlar ile ilgili detay bilgiler için 444 26 24 Magdeburger Sigorta 7/24 Acil Yardım Hattını aranarak öğrenilebilir.

Araç Teminatları

Aracın ÇekilmesiBinek Araçlar için 500 TL
Araç kazası sonucu yaralanma durumnda nakil350 TL (1 Defa)
Aracın Kurtarılması Binek Araçlar için 500 TL

 

Karşı Aracın Teminatları

Aracın ÇekilmesiBinek Araçlar için 500 TL
Aracın KurtarılmasBinek Araçlar için 500 TL

 

Araç Teminatları:

Aracın çekilmesi ve kurtarılması hizmetleri Daimi İkametgah'tan itibaren 0 km.’de, diğer hizmetler 25 km.’den itibaren en fazla birbirini izleyen 60 güne kadar araç ile birlikte seyahat edilmekte ise tüm Türkiye'de verilmektedir. Bu poliçe, aracın hareketsiz kalmasına neden olan bir araç kazası sonucu meydana gelen durumlarda geçerlidir.

Aracın çekilmesi ve kurtarılması:

Kaza durumunda, Şirket, aracın en yakın tamirhaneye naklini 500 TL limit dahilinde temin edecektir. Sigortalı aracın yan yatması, devrilmesi veya başka bir seviyeye düşmesi durumunda aracın kurtarılması sağlanacaktır. Aracın kurtarılması için ödenecek azami tutar 500 TL'dır. Arıza sonucu hareketsizlik durumunda ise, en yakın Servise çekilmesi yılda 1 defa olmak üzere yine yukarıdaki limit dahilinde sağlanır.

10 yaş üzeri araçlar için arıza durumunda çekim hizmeti sağlanmayacaktır.

Lastik arızaları, yedek lastik olmaması, benzin bitmesi, sportif yarışmalar sonucu olan hasarlar, gereken periyodik bakımın yapılmaması veya aracın kötü kullanılması durumları istisnai durumlardır. Üretici Firma standartlarının dışında ve Sanayi Bakanlığı Yönetmeliklerince belirlenmiş uygulamalar dışında araçta yapılan değişiklikler sonucu oluşan kazalar kapsam dışıdır. Türkiye Cumhuriyeti tarafından karayolu olarak tanımlanan bölgenin dışında hizmet verilememesinden şirket sorumlu olmayacaktır.

Karşı aracın çekilmesi ve kurtarılması:

Trafik kazası durumunda, Şirket; Sigortalı aracın yaptığı kazaya karışan karşı aracın en yakın yetkili servise naklini 500 TL’ye kadar temin edecektir. Sigortalı aracın yaptığı kazaya karışan Karşı aracın devrilmesi veya şarampole yuvarlanması durumunda, mümkün olabilen durumlarda aracın kurtarılması ve sonrasında çekilmesi amacıyla uygun bir yere konulması için gerekli organizasyon 500 TL limite kadar sağlanacaktır. Türkiye Cumhuriyeti tarafından karayolu olarak tanımlanan bölgenin dışında hizmet verilememesinden şirket sorumlu olmayacaktır. Bu menfaat kapsamında Aracın tamir masraflarına ilişkin olarak herhangi bir meblağ ödenmeyecektir.

Sigortalının araç kazası sonucu yaranlanması durumunda nakli:

Sigortalının araç kazası sonucu yaralanması durumunda, Şirket sigortalının ambulans veya refakatçi doktor ve şirketin doktoru tarafından en uygun kabul edilen herhangi bir nakil aracıyla uygun olan en yakın tıbbi merkeze veya bir tıbbi merkezden diğerine veya daimi ikametgaha nakli için 350 TL limit dahilinde senede bir defa olmak üzere gerekli giderleri karşılamayı taahhüt eder. Bir tıbbi merkezden diğer bir tıbbi merkeze nakil, ancak, bulunulan tıbbi merkezde hastaya yapılacak tedavi için gerekli donanım ve tıbbi ekip yoksa sağlanacaktır. Naklin yapılabilmesi için, tedavi eden doktorun düzenleyeceği tıbbi rapor gerekmektedir.


Sıkça Sorulan Sorular

Trafik sigortası sayesinde karşı tarafa verilebilecek maddi ve manevi zararları karşılaması adına yaptırılır. Hastanede oluşan sağlık giderleri, sürekli sakatlık ve ölüm gibi durumların maddi tazminatları Trafik sigortasından karşılanmaktadır.  

Trafik sigortası üçüncü şahıslara olan zararları karşılamaktadır. Kendi aracınızı güvence altına almak istiyorsanız Kasko Sigortası yaptırmanız gerekmektedir. 

Yer Kayması Hasarları;

  • İtfaiye raporunun tasdikli örneği (itfaiye gelmiş ise) ve/veya Karakol tutanaklarının tasdikli örneği (polis gelmiş ise)
  • Savcılığa intikal etmişse takipsizlik kararı, (Hasarın oluş biçimine göre istenmeyebilir)
  • Sigortalının hasar beyan yazısı (hasarın meydana geliş şekli ve rakamsal hasar tutarını içeren)
  • Onarım teklifleri (varsa)
  • Onarım faturaları (varsa)
  • Sigortalı bina sahibi ise tapu (Kiracı ise kira sözleşmesi)
  • Hak Sahibine ait IBAN NO

Trafik sigortası araç sahibi olan kişilerin yaptırması gereken zorunlu bir poliçedir.

Üçüncü şahıslara olan zararın karşılanması dışında sigortalı trafik asistans hizmetleri, kaza sırasında sigortalı ve karşı tarafın aracının çekilmesi, kurtarılması ve sigortalının araç kazası sonucu yaranlanması durumunda nakli gibi özelliklerden faydalanabilir. 

DİĞER ÜRÜNLERİMİZ

Magdeburger Sigorta, sigortacılık ve finans sektöründe deneyimli ve yetkin kadrosu ile komple sigorta hizmetleri sunuyor.

Tüm Ürünler
Acente Bul
Magdeburger Sigorta