0850 808 26 24
Seyahat Sağlık Sigortası Hakkında Her Şey

Seyahat Sağlık Sigortası, sizi hem yurt içi hem de yurt dışında karşılaşabileceğiniz risklere karşı güvenceye alan sigorta türüdür. Ülkemizde hatta dünyada da kaza veya hastalık sebebi fark etmeden sigortalı kişilerin hastalığının teşhisi yapıldıktan sonra gerekirse ayakta ya da yatarak uygulanacak tedavisinin masrafları karşılanır. Seyahat Sağlık Sigortası yaptırmak, hayat güvencemiz ve beklenmeyen durumlarda yardım desteği sağlaması açısından oldukça gereklidir. Magdeburger Seyahat Sağlık Sigortası, beklenmedik bir kaza veya hastalıkta, sağlık giderlerinizin, tanı ve tedavi işlemlerinizin kaliteli sağlık kurumlarında güvenle karşılanmasını sağlıyor. Magdeburger olarak hem yurt içi hem de yurt dışı seyahat sağlık sigortası paketimiz bulunmaktadır. Bu yazımızda Seyahat Sağlık Sigortası yaptırmak hakkında bilmeniz gerekenleri detaylı bir şekilde sizler ile paylaşacağız.

Seyahat Sağlık Sigortası Neleri Teminat Altına Alır?

Magdeburger olarak hem yurtiçi hem de yurtdışı seyahat sağlık sigortası paketimz bulunmaktadır. Madgeburger olarak yurtiçi Seyahat Sağlık Sigortası’nın teminatları aşağıdaki gibidir:

 • Ayakta ve Yatarak Tıbbi Tedavi Teminatı - Toplam 1.500 Euro ile sınırlıdır. Her bir hasarda 30 Euro muafiyet vardır.
 • Taburcu Oluşu Takiben İkametgaha Geri Dönüşün Sağlanması - Tıbbi Tedavi teminatına dahil.
 • Sigortalı’nın Tıbbi Nedenlerle Nakli veya Seyahati - Tıbbi Tedavi teminatına dahil.
 • Sigortalı’nın Vefatı Halinde Cenazenin Tıbbi Şartlara Uygun Olarak Nakli - Tıbbi Tedavi teminatına dahil.
 • Mücbir Sebepler Yüzünden Seyahatin İptali - 500 Euro ile sınırlıdır.
 • Bagaj Kaybı veya Hasarı- 500 Euro ile sınırlıdır.

Magdeburger olarak hem yurt içi hem de yurtdışı seyahat sağlık sigortası paketimiz bulunmaktadır. Madgeburger olarak Yurtiçi Seyahat Sağlık Sigortası’nın teminatları aşağıdaki gibidir:

Magdeburger Yurtdışı Seyahat Sağlık Sigortası ile yurtdışı seyahatlerinizde başınıza gelebilecek kaza veya hastalık sonucu ortaya çıkan ayakta ve yatarak tedavi masraflarınız, poliçe limitleri dahilinde güvence altında. Yurtdışı Seyahat Sağlık Sigortası teminatları aşağıdaki gibidir:

 • Tıbbi Bilgi ve Danışmanlık - Sınırsız.
 • Ayakta ve Yatarak (Hastanede) Tıbbi Tedavi Teminatı - Toplam 30.000 Euro ile sınırlıdır.
 • Sigortalı’nın Tıbbi Nedenlerle Nakli veya Seyahati - Tıbbi Tedavi teminatına dahil.
 • Sigortalı’nın Vefatı Halinde Cenazenin Tıbbi Şartlara Uygun Olarak Nakli - Tıbbi Tedavi teminatına dahil.

Seyahat Sağlık Sigortası Türleri

Magdeburger Yurtdışı Seyahat Sağlık Sigortası ile yurtdışı seyahatlerinizde karşılaşabileceğiniz kaza veya hastalık sonucu ortaya çıkan ayakta ve yatarak tedavi masraflarınız poliçe limitleri dahilinde güvence altında. Seyahat Sağlık Sigortası yurtiçi ve yurtdışı olmak üzere iki ayrı seçeneğe ayrılmaktadır.

Yurt Dışı Seyahat Sağlık Sigortası

Seyahat sigortası, sigortalı olan kişinin yurtdışı seyahati esnasında herhangi bir kaza, sakatlanma, sağlık sorunları gibi risklerini belirlemiş olduğu zaman dilimi içinde seçilmiş limitler kapsamı altına alan bir sigorta poliçesidir.Yurtdışı Seyahat Sigortalarımız 8 € Başlayan fiyatlarla 30.000 € teminatlı olarak poliçelenmektedir.

Seyahat Sigortası İsteyen Konsolosluklar;Yurtdışı Seyahat sağlık sigortası seçenekleri şu şekildedir:

 • Yurtdışı Vize Seyahat Programı (Dar Kapsamlı Seyahat Programı)
 • Yurtdışı Geniş Kapsam Seyahat Programı

Magdeburger Yurtdışı Seyahat Sigortası ile aktarmalı uçuşun kaçırılması veya iptali, bagaj kaybı veya hasarı sorun olmaktan çıkıyor.

Yurt İçi Seyahat Sağlık Sigortası

Seyahat sağlık sigortası yurt içine, yurt dışına veya yurt dışından ülkemize seyahat edenleri, seyahatleri esnasında karşılaşabilecekleri ani rahatsızlık ve hastalıklarda koruma altına alır.

Vize başvurusu sırasında pek çok konsolosluğun zorunlu olarak istediği (Schengen ve Amerika vizeleri başta olmak üzere) Yurt Dışı Seyahat Sağlık Sigortası seyahatiniz boyunca yaşayabileceğiniz acil sağlık sorunlarında güvence sağlar.

Üstelik isteğe bağlı olarak Covid-19 da dâhil tüm pandemik hastalıklar sebebiyle oluşabilecek tedavi giderlerini de sigorta kapsama dahil edilebilirsiniz. Seyahat Sağlık Sigortası’nın bulunduğu alanlar ve teminatları ise şu şekildedir: Seyahat Sağlık Sigortası; ABD, Kanada, Japonya ve Türkiye hariç tüm ülkeler olmak üzere iki ayrı coğrafi konuma ayrılmaktadır. Genel teminatlar ise şu şekildedir:

 • Tıbbi Bilgi ve Danışmanlık - Sınırsız.
 • Ayakta ve Yatarak Tıbbi Tedavi Teminatı - Toplam 30.000 Euro ile sınırlıdır.
 • Sigortalı’nın Tıbbi Nedenlerle Nakli veya Seyahati - Tıbbi Tedavi teminatına dahildir.
 • Sigortalı’nın Vefatı Halinde Cenazenin Tıbbi Şartlara Uygun Olarak Nakli - Tıbbi Tedavi teminatına dahildir.
 • Tedavi sonrası İkametgaha Geri Dönüşün Sağlanması - Tıbbi Tedavi teminatına dahildir.
 • Acil Diş Teminatı - 75 Euro ile sınırlıdır. Sigortalının Vefatı Halinde Aile Fertlerinin Dönüşü - Ekonomi sınıfı tarifeli uçak bileti.
 • Refakatçi Nakli - Ekonomi sınıfı tarifeli uçak bileti.
 • Refakatçi Konaklama Giderleri - 3* veya 4* Otel azami 7 Gece.
 • Refakat Edilemeyen Çocukların Geri Dönüşü - Ekonomi sınıfı tarifeli uçak bileti.
 • Hastaneden Taburcu Oluşu Takiben Otelde Konaklama - 3* veya 4* Otel azami 7 Gece.
 • Ülkeye Öngörülmeyen Dönüş (1.Derece Akrabasının Vefatı Durumunda) Ekonomi sınıfı tarifeli uçak bileti.
 • Sigortalının Yakınının Sağlık Durumunun İzlenmesi - Organizasyon.
 • Overbooking Nedeniyle Gecikme - 60 Euro ile sınırlıdır.
 • Aktarmalı Uçuşun Kaçırılması/İptali Nedeniyle Gecikme - 60 Euro ile sınırlıdır.
 • Bagaj Kaybı veya Hasarı - 400 Euro’ya kadar.
 • Kayıp Bagajın Bulunup Ulaştırılması - Organizasyon.
 • Kişisel Eşyaların İkamesi - Azami 5kg’a kadar nakliye masrafları.
 • Gerekli İlaçların Sevki - Azami 5kg’a kadar nakliye masrafları.
 • Acil Mesajların İletilmesi - Organizasyon. İdari Asistans - Organizasyon.
 • Hukuki Yardım - Avukat ücreti 1.000 Euro limit dahilinde.
 • Kefalet için Avans Ödeme - 1.000 Euro ile sınırlıdır.
 • Mücbir Sebepler Yüzünden Seyahatin İptali - 500 Euro ile sınırlıdır.

Magdeburger Sigorta olarak bu yazımızda Seyahat Sağlık Sigortası, teminatları, kapsamı dışındaki durumlar ve avantajları hakkında merak edilenler ile bilinmesi gereken kriterleri sizler için düzenledik. Sigorta ve kasko poliçelerimiz hakkında detaylı bilgi almak için web sitemizi ziyaret edebilir veya iletişim kanallarımız üzerinde bizimle iletişime geçebilirsiniz.


BENZER YAZILAR

Yatarak Tedavi Nedir?

Yatarak Tedavi Nedir?

Ayakta Tedavi, en fazla 24 saat süren tedavileri tanımlamak için kullanılan bir terim. İdrar tahlilleri, MR çekimi ve röntgen işlemleri birer ayakta tedavi örneğidir. Yatarak Tedavi, kısa süreli tedavilerin yetersiz olduğu ve en az bir gün yatış işleminin yaşandığı tedavileri tanımlamak için kullanılan bir terim. Yatarak tedavi kapsamında ameliyatlar, hamilelik ve doğum gibi süreçler bulunuyor. Genel olarak yatarak tedavi ile ilgili daha fazla soru sorulduğu için Magdeburger Sigorta olarak bu yazımızda Yatarak Tedavi ile Ayakta Tedavi Arasındaki Farklar Nelerdir ve Yatarak Tedavi Teminatları Nelerdir sorularına cevap vereceğiz.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Hakkında Tüm Detaylar

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Hakkında Tüm Detaylar

İş hayatında ve günlük hayatta sorumluluklarınızı yerine getirirken sağlığınızı göz ardı edebilirsiniz. Ancak günlük ve iş hayatımıza verimli bir şekilde devam edebilmek için sağlığınıza her zaman dikkat etmeniz gerekiyor.

Kritik Hastalıklar Sigortası Nedir ve Neleri Kapsar?

Kritik Hastalıklar Sigortası Nedir ve Neleri Kapsar?

Günümüzde birbirinden farklı hastalık türleri bulunmaktadır. Bazı hastalıklar grip, soğuk algınlığı, bölgesel ağrılar gibi daha basitken, bazı hastalıklar ise kritik hastalık olarak değerlendirilmektedir.

İleri Tanı Yöntemleri Nelerdir?

İleri Tanı Yöntemleri Nelerdir?

İleri tanı yöntemleri, sağlık sektöründe kullanılan ve hastanın şikayetleri üzerine gerekli araştırmaları yapmak için kullanılan cihazların her biri ileri tanı yöntemleri olarak tanımlanır. Magdeburger ekibi olarak bu yazımızda, ileri tanı yöntemler nelerdir ve ileri tanı yöntemlerinden bazıları hakkında bilmeniz gerekenleri detaylı bir şekilde sizler ile paylaşacağız.

5 Soruda Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

5 Soruda Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Magdeburger Tamamlayıcı Sağlık Sigortası’nın ayrıcalıklı teminat paket seçenekleriyle SGK ile anlaşmalı özel hastanelerde fark ödemeden sağlık hizmeti alabilirsiniz. Bu yazımızda tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırmak için sık sorulan 5 soruyu cevapları ile sizlerle paylaşacağız.

Acente Bul
Magdeburger Sigorta