0850 808 26 24

Zorunlu Trafik Sigortası, Türkiye sınırları içerisinde herhangi bir kaza nedeniyle diğer araç veya üçüncü şahıslara verilebilecek zararlar için sigortalıyı güvence altına alır.

ZORUNLU TRAFİK SİGORTASI TEMİNATLARI

TRAFİK SİGORTASI TEMİNAT DIŞINDA KALAN HALLER

İşletilme halinde olmayan araçların sebep olacağı zararlar manevi tazminat talepleri ilgililerin, sigortalının sorumluluk riski kapsamında olmayan tazminat talepleri, sigortalının, eşinin, sigortalının usul ve fürunun, sigortalıya evlat edinme ilişkisiyle bağlı olanların, sigortalının birlikte yaşadığı kardeşlerinin, mallarına gelen zararlar sebebiyle ileri sürebilecekleri talepler zarar görenlerin beraberinde bulunan bagaj ve benzeri eşya dışında sigortalı araçta veya bu araç vasıtasıyla çekilen römorkta/yarı römorkta taşınan eşyanın uğrayacağı zararlardan dolayı sigortalıya karşı ileri sürülecek talepler Genel Şartlar’ın A.6. maddesinde belirtilen diğer hususlar.

Biliyor muydunuz ?

Kaza anında sigortalımız  0850 808 26 24 no'lu telefonu aradığında, Magdeburger çekici aracı hemen kaza alanına gider. Hem sigortalımızın aracı hem de kazaya karışan karşı araç en yakın yetkili servise çekilir.

Sigortalının aracı 10 yaşından küçükse, yılda 1 defa arıza anında da Magdeburger yardım hizmetinden faydalanarak araç en yakın servise çekilir.


Sıkça Sorulan Sorular

Trafik sigortası sayesinde karşı tarafa verilebilecek maddi ve manevi zararları karşılaması adına yaptırılır. Hastanede oluşan sağlık giderleri, sürekli sakatlık ve ölüm gibi durumların maddi tazminatları Trafik sigortasından karşılanmaktadır.  

Trafik sigortası üçüncü şahıslara olan zararları karşılamaktadır. Kendi aracınızı güvence altına almak istiyorsanız Kasko Sigortası yaptırmanız gerekmektedir. 

Yer Kayması Hasarları;

  • İtfaiye raporunun tasdikli örneği (itfaiye gelmiş ise) ve/veya Karakol tutanaklarının tasdikli örneği (polis gelmiş ise)
  • Savcılığa intikal etmişse takipsizlik kararı, (Hasarın oluş biçimine göre istenmeyebilir)
  • Sigortalının hasar beyan yazısı (hasarın meydana geliş şekli ve rakamsal hasar tutarını içeren)
  • Onarım teklifleri (varsa)
  • Onarım faturaları (varsa)
  • Sigortalı bina sahibi ise tapu (Kiracı ise kira sözleşmesi)
  • Hak Sahibine ait IBAN NO

Trafik sigortası araç sahibi olan kişilerin yaptırması gereken zorunlu bir poliçedir.

Üçüncü şahıslara olan zararın karşılanması dışında sigortalı trafik asistans hizmetleri, kaza sırasında sigortalı ve karşı tarafın aracının çekilmesi, kurtarılması ve sigortalının araç kazası sonucu yaranlanması durumunda nakli gibi özelliklerden faydalanabilir. 

DİĞER ÜRÜNLERİMİZ

Magdeburger Sigorta, sigortacılık ve finans sektöründe deneyimli ve yetkin kadrosu ile komple sigorta hizmetleri sunuyor.

Tüm Ürünler
Acente Bul
Magdeburger Sigorta