Konut Sigortası

TEKLİF AL

Magdeburger Konut Sigortası’nın geniş kapsamlı teminatları ve avantajlı fiyatlarıyla eviniz ve aileniz güvencede olsun.

Sonbaharı Magdeburger Konut Sigortası ayrıcalıklarıyla evinizde karşılayın: Magdeburger’in Halı Yıkama, Haşere İlaçlama, Evden Eve Nakliye, İndirimli Alarm, Montaj-Onarım avantajlı ek teminatlarından hemen yararlanın.

Evinizi hırsızlığa, sel suyundan yangın ve yıldırıma, dahili su basmasından izolasyon eksikliğine kadar güvence altına alan geniş teminatlı Magdeburger Konut Sigortasına hemen başvurun. Üstelik, ev sahibi olmanız da gerekmiyor!

Magdeburger Konut Sigortası’nın hayatınızı kolaylaştıracak güçlü yardım paketleriyle konutunuzda pek çok sorun dert olmaktan çıksın.

- Yangın, infilâk, yıldırım - Bina
- Yangın, infilak, yıldırım - Eşya
- Terör
- Sel ve Su Baskını
- Fırtına
- Kar Ağırlığı
- Gasp Kapkaç
- Bahçe Düzenlemesi
- Makine Kırılması
- Yer Kayması
- Dahili Su
- Duman
- Yakıt Sızması
- Kara Taşıtları Çarpması
- Hava Taşıtları Çarpması
- Deniz Taşıtları Çarpması
- Enkaz Kaldırma Masrafları
- Evcil Hayvanların Vereceği Zararlar
- Görevli Hizmetlinin Emniyeti Suistimal
- Kira Kaybı
- Hırsızlık
- Kazaen Kırılma
- Cam ve Ayna Kırılması
- Yangın Mali Mesuliyet
- Kira Kaybı
- Alternatif İkamet Değişikliği
- Üçüncü Şahıs Mali Mesuliyet
- Elektronik Cihaz
- Uydu Antenleri – Güneş Enerjisi Sistemleri
- Ferdi Kaza
- Aile Mesuliyet
- Gasp-Kapkaç-Yankesicilik
- Konutta Bulunan Üçüncü Şahıslara Ait Eşyalar
- Konut Dışında Bulunan Eşyalar
- Deprem
- İzolasyon
- Dolu
- Gıda Bozulması
- Akvaryumdan Su Sızması
- Komşuluk Mali Mesuliyet – Yangın
- Nakil Halinde Ev Eşyaları

Genel Şartlar:

- Yangın Sigortası Genel Şartları
- Hırsızlık Sigortası Genel Şartları
- Ferdi Kaza Sigortası Genel Şartları
- Cam Kırılması Sigortası Genel Şartları
- Elektronik Cihaz Sigortası Genel Şartları
- Makine Kırılması Sigortası Genel Şartları
- Üçüncü Şahıslara Karşı Mali Mesuliyet Sigortası Genel Şartları

Poliçe süresince ve ihtiyaç halinde acil ev yardım hizmetleri, aşağıda tanımlanan açıklamalar, şartlar, istisnalar ve limitler dahilinde tüm Türkiye'de geçerli olup Sigortacı'nın sorumluluğu aşağıda belirtilen limitler ile sınırlıdır.


Tesisat İşleri 750 TL / yılda 3 defa
Elektrik İşleri 750 TL / yılda 3 defa
Anahtar İşleri 750 TL / yılda 3 defa
İş yerinde kalan kişinin kurtarılması 750 TL / yılda 3 defa
Cam İşleri 750 TL / yılda 3 defa
Ambulans Gönderilmesi 250 TL / yılda 3 defa
Güvenlik Hizmetleri Maksimum 2 gün
Profesyonel İşyeri Hizmetleri Organizasyonu Bağlantı

Evden Eve Nakliyat Hizmeti


• Evden eve nakliyat hizmeti police başlangıç tarihinden itibaren 90 gün içinde talep edilemez. Nakliyat hizmeti police başlangıç tarihinden itibaren 90 gün sonra yürürlüğe girer.
• Evden eve nakliyat hizmetinin kapsamı, sigortalının taşınması sırasında, sigortalının belirlediği eşyaların bir yerden başka bir yere taşınmasını ve montajını kapsar. Taşıma işlemi yılda bir defaya mahsus olmak 1.500 TL limit ile MAXASSİST’İN anlaşmalı olduğu nakliyat firmaları ile yapılır.
• Evden Eve Nakliyat hizmeti standart taşıma hizmetini kapsar, hizmetin verilmesinde kullanılan ek yöntemler ve hizmetler (asansör kurulması, özel paketleme, değerli eşya taşıması, kasa hizmeti) hizmetler standart taşıma işlemine dahil olmayıp bu hizmetler taşıyıcı tarafından için ek ücretler talep edilebilir.
• Kentsel Dönüşüm, afet riski, yenileme nedeni ile olan taşınmalar teminata dahil değildir.
• Evden Eve taşınma hizmeti Sigortanın ana prensibi olan Ani ve Beklenmedik hasarlar prensibine göre çalışır. Poliçe Başlangıç tarihinden önce planlanmış taşınmalar teminata dahil değildir.
• Aynı Sigortalıya ait birden fazla konut poliçesi olması durumunda sigortalı bu police teminatlarından sadece 1 poliçe için faydalanabilir.

Haşere İlaçlama

Sigortalının konutunda ve sigortalının talep etmesi ile yılda bir defaya mahsus olmak üzere MAXASSİST’in anlaşmalı olduğu ilaçlama şirketi tarafından ücretsiz olarak ilaçlama yapılır. Yapılan ilaçlamada kullanılan malzemeler ve ilaçlama hizmetinin tamamı MAXASSİST tarafından karşılanır.

İndirimli Alarm Hizmeti

Sigortalının konutunda, konut sigorta poliçesi kapsamında ve sigortalının talep etmesi halinde alarm MAXASSIST anlaşmalı Alarm şirketi tarafından montajı gerçekleştirilecek tüm alarm hizmeti alımlarında perakende satış fiyatları üzerinden %30 indirim sağlanacaktır. Alarm Hizmeti, sigortalının tercihine göre Kale Alarm, Desi Alarm ve Tepe Güvelkik firmalarından sağlanmaktadır.

Psikomax – Psikolojik Yardım ve Destek Hizmeti

Psikomax – Psikolojik Yardım ve Destek Hizmeti konut sigortasına ek teminat olarak, sigortalıya 2 seansa kadar sigortalının isteğine bağlı olarak Yüz yüze veya Telefon ile MAXASSİST’in psikolog networkü aracılığı ile sağlanır.

Halı Hıkama Hizmeti

Bu hizmet kapsamında poliçede adresi belirtilen sigortalı konutta bulanan toplamda 18 m2 metrekareye kadar makine halısını ücretsiz olarak yıkatma hakkına sahiptir. Bu hizmetler, poliçe dönemi içerisinde yılda bir kez ücretsiz, MaxAssist Çağrı merkezi aranarak randevu alınması koşulu ile geçerlidir.

Belirtilen şartlara uyan halı, riziko adresinden teslim alınıp temizlenerek tekrardan ilgili adrese bırakılır. Ücretsiz yıkama şartlarına uymayan ya da birden fazla halı için indirimli fiyatlar uygulanır.

Magdeburger Yardım Kombi Klima Bakımı
Kombi Bakımı Çalışır durumdaki ve garanti süresi bitmiş ev tipi kobiye yapılır
* Filtre Temizliği,
* Yanma beki bakımı ve
* Yanma ayarı yapılır
Klima Bakımı Garanti süresi bitmiş ve çalışır durumdaki ev/salon tipi klimalar için geçerli olup, bakımda aşağıdaki işlemler yer alır.
* Filtre Temizliği
* Isıtma ve Soğutma işlemini yapabilme kabiliyeti ölçümü yapılır.
Petek Bakımı Kombiden basılan basınçlı su ile petekler arası devir daim işlemi yapılarak kirli su boşaltılarak işlem gerçekleştirilir.td Petek Temizliği işleminde ilaçlı su kullanılmamaktadır. Garanti süresi bitmiş ve çalışır durumdaki , arızası olmayan ürünlere hizmet verilmektedir.
Merkezi sistem, kazan tipi, şofben ve yerden ısıtma sistemleri kapsam dışıdır.
Acil Sağlık Hizmeti

Magdeburger Acil Sağlık Hizmeti ile acil durumlarda işbu poliçede yazılı riziko adresinde bulunan herkese, konut dışında ise poliçe sahibine 365 gün 24 saat, kapsamları aşağıda belirtilen Tıbbi Danışmanlık, Acil Sağlık Hizmetleri, Acil Kara Ambulansı Hizmeti, Acil Hekim Hizmeti, İlaç ve Sarf Malzemesi hizmetlerinin temin edilmesi sağlanmaktadır.

Tibbi Danışmanlık
Hak Sahibinin Alarm Merkezi’ne ulaşan talebi üzerine, MEDLINE hekimleri tarafından, telefon aracılığı ile kendilerine aktarılan bilgiler doğrultusunda, herhangi bir fiziki tespit imkânı olmaksızın yapılan, aydınlatıcı ve yönlendirici bilgi aktarımıdır.

Acil Sağlık Hizmetleri
Sağlık Bakanlığı’nın 15.03.2007 tarih ve 26463 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan Acil Sağlık Hizmetleri Yönetmeliği ve genel kabul görmüş esaslar dairesinde verilen hizmeti kapsar. Bu hizmetler; acil sağlık hizmeti konusunda eğitim görmüş sağlık ekipleri tarafından, ani gelişen hastalık, kaza, yaralanma ve benzeri durumlarda olayın meydana gelmesini takip eden erken dönemde, tıbbi araç ve gereç desteği ile sunulmasıdır.

Acil Kara Ambulansı Hizmeti
Devamlı hizmet (tam gün) vermek üzere, yoğun bakım donanımlı, en gelişmiş haberleşme teknolojisi ile donatılmış ve ambulans istasyonlarında konuşlandırılmış, uluslararası standartlara ve Sağlık Bakanlığı’nın 20.09.2013 tarih ve 28771 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Ambulanslar ve Acil Sağlık Araçları ile Ambulans Hizmetleri Yönetmeliği şartlarını taşıyan, hekim/paramedik, anestezi teknisyeni ve sürücüden oluşan bir ekipten müteşekkil araçtır.

Acil Hekim Hizmeti Kara ambulansı bulunmayan ve ulaşılması uzun zaman gerektirecek noktalarda, hak sahibine (hastaya) ilk etapta hekim gönderilerek müdahalenin yapılması ve/veya gerekli görülmesi halinde, müdahale için en yakın donanımlı sağlık merkezine ulaşımını gerçekleştirilmesi hizmetidir.

İlaç ve Sarf Malzemesi MEDLINE tarafından hak sahibine (hastaya), acil müdahale halinde bedelsiz olarak kullanılacak ilaç ve rutin malzemelerdir.

Medikal Bilgi Köprüsü Hak sahibi (Hasta), tedavi kurumu (hastane ve benzeri kurum), ambulans, hasta yakını ve/veya hekimi arasında kuruluna bilgi iletişimine dayalı sistemdir.