0850 808 26 24

Zorunlu Deprem Sigortası yani DASK, deprem bölgesinde yaşayan bizler için son derece önemli. Bu yüzden deprem riskine karşı konutlarımızı güvence altına alan DASK ile ilgili “DASK poliçe sorgulama nedir / nasıl yapılır?” başta olmak üzere pek çok farklı soru soruluyor. Magdeburger Sigorta olarak bu yazımızda sizler için DASK Poliçe Sorgulama Nedir ve DASK Poliçe Sorgulama İle Hangi Bilgilere Ulaşılır sorularına cevap vereceğiz. Ayrıca E-devlet ile DASK Poliçe Sorgulama ve DASK Web Sitesinden Poliçe Sorgulama konularına da değineceğiz.

DASK Poliçe Sorgulama Nedir?

DASK poliçe sorgulama, Zorunlu Deprem Sigortası ile ilgili pek çok farklı bilgiye ulaşmak için yapılan işlemdir. Geçmişte poliçe sorgulama işlemi farklı şekillerde olsa dahi teknolojinin gelişmesiyle birlikte DASK poliçe sorgulama işlemi internet üzerinden 2 farklı şekilde yapılabilir. Bu yollar;

 • E-devlet ile DASK poliçe sorgulama
 • DASK web sitesinden poliçe sorgulama

Siz de E-devlet aracılığı ile veya direkt olarak DASK’ın kendi web sitesinden DASK poliçe sorgulama işlemi yapabilirsiniz. DASK poliçe sorgulaması için sorgulama yoluna bağlı olarak çeşitli bilgiler kullanılmaktadır.

DASK poliçe sorgulama yolları ile ilgili pek çok farklı soru sorulduğu için bu yolları tek tek ele alacağız.

E-devlet İle DASK Poliçe Sorgulama

E-devlet üzerinden DASK poliçe sorgulaması yapabilmek için ilk olarak www.turkiye.gov.tr sitesini ziyaret etmelisiniz. Ardından giriş yapabilmek için gerekli olan T.C. kimlik numaranızı ve e-devlet şifrenizi girmelisiniz. Siteye giriş yaptıktan sonra arama kısmına “Poliçe Sorgulama” yazmalısınız. İlk önerilen seçeneği tıkladıktan sonra e-devlet ile DASK poliçe sorgulamasını gerçekleştirmiş oluyorsunuz.

E-devlet ile DASK poliçe görüntüleme işlemi yapıldığında, sadece DASK poliçenizin olup olmadığını öğrenebilirsiniz. Daha detaylı bilgi almak için e-devlet sisteminde bulunan gerekli alanları doldurmalısınız. Gerekli alanları doldurduktan sonra e-devlet sistemi sizi DASK resmi web sitesine yönlendirecektir. Burada daha detaylı bilgilere ulaşabilir ve işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

DASK Web Sitesinden Poliçe Sorgulama

DASK poliçe sorgulaması için kullanılan yöntemlerden bir diğeri DASK web sitesini kullanmaktır. DASK web sitesinden poliçe sorgulama yapmak isteyen kişilerin pek çok farklı seçeneği vardır. https://dask.gov.tr/ linkini kullanarak, DASK web sitesinden Zorunlu Deprem Sigortası poliçesi sorgulamak için şu seçeneklerden birini seçebilirsiniz;

 • T.C. kimlik numarası / DASK poliçe numarası
 • T.C. kimlik numarası / İl / İlçe
 • Ad-soyad / DASK poliçe numarası
 • Vergi numarası / DASK poliçe numarası
 • Vergi Numarası / İl / İlçe
 • Unvan / DASK poliçe numarası
 • Yabancı kimlik numarası / DASK poliçe numarası
 • Yabancı kimlik numarası / İl / İlçe
 • Pasaport numarası / DASK poliçe numarası
 • Pasaport Numarası / İl / İlçe
 • Adres kodu / Yabancı kimlik numarası
 • Adres kodu / Vergi numarası
 • Adres Kodu / T.C. kimlik numarası

DASK poliçe sorgulamasını, web sitesinden bu bilgileri kullanarak gerçekleştirebilirsiniz.

DASK Poliçe Sorgulama İle Hangi Bilgilere Ulaşılır?

DASK poliçe sorgulama işleminin ardından çeşitli bilgilere ulaşabiliyorsunuz. DASK poliçe sorgulama işleminin ardından ulaşabileceğiniz bilgiler şu şekildedir;

Poliçenin başlangıç ve bitiş tarihleri

 • DASK Poliçe numarası
 • Poliçede bulunan parsel, adres ve ada gibi çeşitli bilgiler
 • Poliçeyi yapmış olan sigorta şirketi / acente hakkında ile ilgili çeşitli bilgiler
 • Poliçe primi ile ilgili çeşitli detaylar
 • Sigortanın bedeli

DASK poliçe sorgulama gerçekleştirdiğinizde bu bilgilere ulaşabilirsiniz. Eğer aradığınız bilgiler bunlardan biri değilse, sigorta şirketinize danışabilir ve bilgi alabilirsiniz.

Magdeburger Sigorta olarak bu yazımızda sizler için DASK Poliçe Sorgulama Nedir ve DASK Poliçe Sorgulama İle Hangi Bilgilere Ulaşılır sorularına cevap verdik. Ayrıca E-devlet İle DASK Poliçe Sorgulama ve DASK Web Sitesinden Poliçe Sorgulama konularından bahsettik. Ürünlerimizden biri olan DASK Sigortası hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilmek için sitemizi inceleyebilir, size en yakın sigorta acentemizi ziyaret edebilir ya da iletişim kanallarımızdan birini kullanarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.


BENZER YAZILAR

Adres Kodu (UAVT) Sorgulama    

Adres Kodu (UAVT) Sorgulama    

Türkiye'de DASK (Doğal Afet Sigortaları Kurumu) sigortası yapılma sürecinde UAVT (Ulusal Adres Veri tabanı) adres kodunun nasıl sorgulanacağı ve doğrulanacağı merak edilir. Bu sebeple, DASK adres kodu sorgulama sürecini bilmek önemlidir.

Türkiye'deki Deprem Bölgeleri Nerelerdir?

Türkiye'deki Deprem Bölgeleri Nerelerdir?

Türkiye’de Doğu Anadolu Fay Hattı, Batı Anadolu Fay Hattı ve Kuzey Anadolu Fay Hattı başta olmak üzere 3 büyük fay hattı mevcuttur.

Emlak Vergisi Ne Zaman ve Nasıl Ödenir?  

Emlak Vergisi Ne Zaman ve Nasıl Ödenir?  

Emlak vergisi, kişilerin sahip olduğu veya kendilerine tahsis edilen mülkler için ödedikleri bir vergi türüdür.

Konut Sigortası Neleri Kapsar?

Konut Sigortası Neleri Kapsar?

Günümüzde, kendinizi ve aracınızı güvence altına alabileceğiniz çeşitli sigorta acenteleri bulunmaktadır. Eviniz için de aynı şekilde sigorta yaptırmalısınız. Eviniz için yapabileceğiniz sigorta paketlerinden birisi de konut sigortasıdır. Peki, konut sigortası neleri kapsar? Konut Sigortası; sizi evinizde çıkacak bir yangından, beklenmedik kazalardan ve çeşitli diğer faktörlerden korur. Magdeburger Konut Sigortası’nın geniş kapsamlı teminatları ve avantajlı fiyatlarıyla eviniz ve aileniz güvencede olabilirsiniz.

Dask ve Konut Sigortası Arasındaki Farklar Nelerdir?

Dask ve Konut Sigortası Arasındaki Farklar Nelerdir?

Ülkemiz konumu dolayısıyla deprem bölgesinde yer almaktadır. Ülke tarihimiz boyunca depremler, büyük felaketlere neden olmuştur. 6 Şubat 2023 tarihinde gerçekleşen Kahramanmaraş Depremi ve tüm ülkenin bildiği Marmara Depremi, büyük felaketlere yol açan depremlerden sadece bazılarıdır. 

Acente Bul
Magdeburger Sigorta